| Jameson a întrebat:

De ce oare trebuie sa venim pe lume plangand? De ce nu venim zambind? De plans, mai plangem, dar de zambit nu se stie cat.

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Eu despre aceasta am cititt ceva foarte frumos si impartasesc aceste ginduri:cind ai venit pe lume tu plingeai si toata lumea ridea, traieste astfel incit atunci cind mori, tu sa rizi si toata lumea din jurul tau sa plinga.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man plansul la nastere e semn bun ca ai plamanii buni sa stii, sa nu dramatizam chiar uni rad zilnic alti o data in viata fiecare are o personalitate diferita nu putem generaliza

| J0B0MAT a răspuns:

Shakespeare zicea ca atunci cand ne naştem plangem pentru ca intram in aceasta scena cu 'fools'.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

poate plângem de bucurie.

| OmniSpirit a răspuns:

De unde venim pe pamantul asta pentru unii dintre noi a fost o lume mai buna.
Pentru altii trebuie sa depuna o munca mai mare sa isi readuca aminte ce este cu adevarat.

Cam acestea sunt doua dintre motivele de ce unii dintre noi plang cand mama lor le deschide portita.

Eu personal nu am plans cand m-am nascut.
Depinde de fiecare in parte.