| anonim_4396 a întrebat:

De ce ofiterii nu mai poarta cizme?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca nu trebuie sa mai mearga prin noroaie

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Da, dar cizmele arata mult mai bine decat pantofii, se asorteaza mult mai bine la uniforma si timp de secole ofiterii au purtat cizme.

| Wøodenpints a răspuns:

I-ar confunda lumea cu văcarii.

| lBroken69 a răspuns:

Pentru că sunt mai groase, iar acum cum sa încălzit vremea le va fi prea cald în ele, le vor transpira picioarele, iar pe lângă asta, pantofii sunt mai comozi.

| Anonymus5 a răspuns:

Este interzisa purtarea cizmelor de catre ofiteri? EU am vazut si Jandarmi cu un fel de ghete foarte lungi pe picior, creca toti am vazut, de ce a-r fi interzis la ofiteri?