| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce parintii sunt atat de siguri pe faptul ca copiii trebuie sa urmeze o scoala? E o lege acest lucru? Si daca ar urma o scoala, de ce merg de luni pana vineri in acea scoala cate 6 ore pe zi fie ca vor sau ca nu vor? Multi copiii merg la scoala dar se simt inchisi acolo si se gandesc la acasa, e bine asa ceva? Sa fi inchis intr-o scoala si sa abia astepti sa iesi din sclavia aceea?

1 răspuns:
| 393Dan a răspuns:

Nu-s sigur de Romania, dar in Moldova 9 clase e obligatoriu prin lege si statul plateste educatia.