| brokxy a întrebat:

De ce persoanele false si fals prietenoase sociabile au mai multi prieteni si sunt mai placute de cei din jur? Iar cei onesti care zic tot pe fata sunt evitati si nimeni nu vrea sa vorbeasca cu ei

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca lumea e proasta. varianta mai buna nu exista

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta află deja un copil la 5 ani. Oamenii nu suportă adevărurile incomode.

| Emma30555 a răspuns:

Nu e ok nici sa zici totul fără diplomație, adevărul trebuue zis într o forma mai delicata.

| Bizon95 a răspuns:

Pentru ca cei onesti nu sunt buni la a pupa in kur

iar persoanele fals prietenoase sunt foarte bune in a te face sa te simti important si de aia devin populare, chiar daca la o adica or sa ti-o traga pe la spate CAT CUPRINDE, si asta zambind si/sau cu lacrimi de crocodil

| FreddieM a răspuns:

Banuiesc ca esti tu acel tip de persoana onesta care da cu,, dreptatea" in om.
Daca folosesti putin creierul poti spune adevarul in fata intr-o maniera prietenoasa si nimeni nu sufera.

Răspuns utilizator avertizat
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu socializez doar cu cei care vorbesc frumos cu mine, sunt diplomați atunci când au ceva de reproșat; iar eu la rândul meu îmi dau interesul să fiu sociabil cu orice persoană.
Poate și eu sunt văzut ca un om fals, mai bine zis că vorbesc frumos cu oamenii deoarece știu că am de câștigat (vorba dulce mult aduce).

| laurentiutirei a răspuns:

Persoanele false nu au prieteni, umbla cu alti exact la fel ca ei falsi
Dar nici unu la greu nu va sari happy
Decat sa fi inconjurat de 100 de prieteni mai bine zis cunostinţie in ziua de azi toti se uita sa te arda ba sa iti ea femeia ba altele bine majoritatea.
Mai bine pastreaza un prieten dar sa iti fie cu adevarat prieten degeaba sunt 100 de oameni daca sunt niste falsi pe interes.