| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce plang bebelusii cand se nasc? De foame sau din alta cauza?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu are chef sa iasa.

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca asta este ironia vietii.
Cand te nasti, tu plangi, iar ceilalti sunt fericiti, cand mori toti plang, iar tu esti fericit.
Iar raspunsul mai logic, ar fi ca iesi printr-un loc ingust si esti cam "presat".
Aceeasi idee ca si cum ti-ai prinde un deget in usa, iti vine sa plangi de durere, ei bine asa e si atunci.

| sublime89 a răspuns:

Din instinct. Astfel ne "anunta" ca sunt vii, si ca au nevoie de atentie.

| raluk27 a răspuns:

Stai la maica-ta-n burta, unde e cald, bine si liniste. Te apuca cineva de cap si te trage afara, unde e lumina, zgomot, in alt mediu decat cel uterin, iti da si o palma la fund. Tu de ce crezi?

| Aberdeen a răspuns:

Se spune că primul contact cu lumea exterioară este prea dură și bruscă pentru ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vazut in filme ca dupa ce un om este salvat de la innec, cauta sa elimine apa din plamani? Este foarte dureros cand plamanii cauta sa elimine apa.De aceea orice copil venit pe lume este apucat de picioruse si lasat cu capul in jos, eventual moasa ii arde o palmuta la fund. Plansul copilului chiar provocat, face ca plamanii sa se dilate si astfel elimina lichidul matern din plamani, proces cam dureros.

| blAster85 a răspuns:

Probabil isi dau seama pe ce lume...au venitlaughing