blonda_suprema
| blonda_suprema a întrebat:

Daca bebelusii din pantecul femeilor ar sti ce ii asteapta dupa ce se nasc si ce viata ar duce ar mai vrea sa se nasca?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea este valabila pentru toate varstele... fiecare dorim sa traim fiecare clipa, indiferent ce ne rezerva viata...niciodata,nimeni nu va sti ce viata va avea...Rostul omului pe pamant este "sa umple" pamantul ...asta ne este menirea... ceea ce ramane dupa noi... o mostenire genetica. Si asa multe femei iau viata micutilor inca nenascuti... oare ti-ai pus intrebarea ce-ar spune un bebe nenascut stiind ca va fi macelarit de chiureta unui ginecolog? Viata are suisuri si coborasuri...este o lupta cu noi insine si cu tot ce ne-nconjoara...plina de bucurii si tristeti...asta este de cand lumea...de cand Adam si Eva au nesocotit cuvantul lui Dumnezeu!

10 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

TOT CE-SI DORESTE UN BEBE IN PANTECUL MAMEI ESTE SA SE NASCA!

| psiholoaga a răspuns:

Da. Pai, ca si oamenii nascuti: pana nu experimentam noi, nu credem. Asa si daca ar sti fetusii ce ii asteapta. Parca nu ar crede pana nu ar vedea.

regis
| regis a răspuns:

Da, dar in Canada happy

eileen
| eileen a răspuns:

Eu cred ca viata este foarte frumoasa si merita traita, daca stii cum sa ti-o faci si daca ai parte de educatie.

Bula
| Bula a răspuns:

Cred ca uniele avorteaza spontan din aceasta cauza! tongue

| remus a răspuns:

Totul este prestabilit din timp, noi sintem doar actorii care uneori ne fortam destinul si nu este bine.

| cotzobel a răspuns:

Da.s.ar naste, cu o speranta in suflet ca pot schimba lumea.

| J7anine a răspuns:

Si totusi nu ramane la latitudinea lor...

| alinosh a răspuns:

Cred ca chiar si stiind ce ii asteapta tot ar vrea sa se nasca...pana la urma chiar si in viata stiind ca nu te asteapta ceva foarte bun tot mergi inainte, nu? nu te sinucizi...asa ca de ce sa nu vrea sa se nasca? ar fi la fel ca sinuciderea...isi asuma riscul...pentru ca pe langa lucrurile rele care li se vor intampla li se vor intampla si lucruri bune...nu asa e si in viata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au de ales si fiecare are menirea lui cand intra in aceasta lume