| PangeeaRogvaiv a întrebat:

De ce romanii au un comportament deviant, sunt recalcitranti, iar intr-o discutie intra mereu in contradictie. Cu unii nu se poate discuta civilizat, cu calm. Trebuie sa te enervezi ca sa razbesti, altfel nu faci fata.

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Mda...uita-te si la asta oh go on.
Pentru ca asa sunt romanii, asa sunt crescuti sa fie rai si nesimtiti.
Numai ei sunt asa, am fost peste tot in lume si nimic oh go on

Romani, chiar nu ai ce sa le faci. Fii tu diferit/a

| PangeeaRogvaiv explică (pentru TreiSurori):

Multumesc pentru mesaj.

| TreiSurori a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Npc,funda?big grin

11 răspunsuri:
| 1libercugetator1 a răspuns:

Din pacate societatea noastra banaiera este de rahat asa ca eu nu ma mir de nimic, inca ceva ca sa vezi cultura tia multumit vreodata cineva ca iai raspuns de pe TPU? rar mie inca nimeni nu mia multumit din asta se vede educatia romaneasca, apoi ne miram ca toti din ue ne fac in toate felurile posibile negativ ca asta e adevarul, si eu pe strada in tranvai pe unde merg vad copii care parca is in jungla, fete de 13, 14 ani cu tigara in gura sa nu mai zic mai multe Romania e tara in care stau doar prosti

| PangeeaRogvaiv explică (pentru 1libercugetator1):

Ai mare dreptate. Numai aici pe TPU vad cata prostie este si sincer raman siderata. De multe ori imi este rusine sa recunosc ca sunt romanca.

| 1libercugetator1 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Te cred, si mie mi rusine ca m-am nascut in tara asta

| 1libercugetator1 a răspuns:

Cine poate dovedi afirmatia sa nu se enerveaza cine stie ca nu poate dovedi se enerveaza lucru asta se vede la cat religia unde multi raporteaza, jigneste pe cei care pot dovedi cele afirmate, dupa 89 am inteles ca democtratia se face cu gura nu cu faptele se vede unde am ajuns

| DinGri77 a răspuns:

" Trebuie sa te enervezi ca sa razbesti, altfel nu faci fata" Pai uita-te in oglinda si intreaba-te!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru DinGri77):

Numai cate prostii am vazut aici pe TPU si cat m-am enervat cu unele specimene care se credeau docti, si ma jigneau pe fata asa fara niciun fel de retinere. Si atunci, cum sa nu ma enervez? Multumesc pentru mesaj.

| DinGri77 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Ok, vad ca ai chief de un raspuns serios. Pai sa vedem, pe TPU media de varsta e de 15-16 ani. Persoane tinere si nerabdatoare sa se remarce acolo unde oricum nimanui nu-i pasa de personalitatea nimanui -INTERNETUL. Pe si tot pe internet, frustratii vietii de zi cu zi devin zmei. Sunt acei copii pe care nu ii alegea nimeni cand se faceau echipele la fotbal sau stateau tot timpul "capra" la "capra noua".
Pentru ei compromisul, rabdarea, ascultarea, intelegerea si bunul simt nu s-a inventat inca, dar cu timpul atunci cand independenta si maturitatea isi vor spune cuvantul, ei vor deveni oameni normali si cu care vei putea vorbi fara sa te enervezi ca sa faci fata tongue Pana atunci si tu tine minte, TPU o fi util uneori dar este internet, nu e RL cum spun americanii (real life). Incearca sa faci diferenta pentru putin, si o sa fie bine.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru DinGri77):

Multumesc pentru raspuns!