| Alex a întrebat:

De ce s-au transformat ortodoxi rasariteni in greco-catolici?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sunt si ei oameni, intr-o societate incapem cu totii si uritii, leprosii, banditii, politistii, politicienii, cei saraci cu duhul si nu printre ultimii cei care putem spune lumii adevarul. Dar unii dintre noi vedem adevaruri diferite si uite asa am ajuns si din aia si din aia, am vrut sa facem turn sa ajugem sa vorbim cu Domnul Dumnezeul nostru Creator a toate cele dar a venit o boare de ne-a legat limbile, exprimarile, si totodata credinta intru Dumnezeu Bun si Sfint, ai inteles ceva ori ba?