| andrei a întrebat:

De ce se mai joaca supercupa Romanei?

Cfr Cluj a castigat tot si cupa si campionat si urziceniul...nimic:d

Răspuns Câştigător
| lovenotsex a răspuns:

Supercupa de obicei nu se joaca daca campioana ia si cupa, dar in acest an se joaa supercupa intre campioana si vicecampioana, datorita ca meciul e difuzat pe protv si au in meci in plus pentru audienta, iar 30%dintre banii surveniti se doneaza sinistratilor. Iar broken&beautiful gresesti, nicio tara nu are ca supercupa sa se joace campioana cu vicecampioana, doar daca se intampla ca vicecampiona sa ia cupa.In Anglia si Spania exista pe langa cupa tari si cupa ligii(Anglia), respectiv cupa regelui(Spania). Dar in cazul de anul acesta la noi se joaca pentru audienta.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Ca sa se joace. majoritatea tarilor au asa ceva rolling on the floor

| Loveisin a răspuns:

Nu stiu