| LarisaChe07 a întrebat:

De ce sunt atat de multi pedofili?

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca de cand lavinia a postat aici intr o data aveti obsesia cu pedofilia, care pedofili numai exagerati, ca nu va violeaza nimeni, duceti lipsa de atentie, exista lege nu stam in jungla

| LarisaChe07 explică (pentru RAY):

Care lavinia?

Nu este vorba ca ne violeaza cineva, doar ca e enervant sa ma opreasca cate un pedofil/2 pe zi ca sa se dea la mine.

| RAY a răspuns (pentru LarisaChe07):

Invata karate si practical cu libidinosi de asta, fosta mea iubita

| LarisaChe07 explică (pentru RAY):

Deocamdata prefer sa continui cu amenintarilehappy

| RAY a răspuns (pentru LarisaChe07):

Eu la mine in Timisoara nu am observat asta, si mie mi scarba de libidonisi

| LarisaChe07 explică (pentru RAY):

Sunt peste tot, chiar daca nu-i vezi. Plus ca multi moși s-au "modernizat", incep sa dea mesaje pe Instagram. De ăia nici nu mai zic, cred ca sunt cateva sute.

| RAY a răspuns (pentru LarisaChe07):

Vad si eu pe tik tok e plin

| RAY a răspuns (pentru LarisaChe07):

Mai e si porcaria aia

-daca e imbracata sexy am dreptul
-daca nu vrea de fapt vrea
asta e traditia romaneasca

| LarisaChe07 explică (pentru RAY):

Da, pentru ca e o platforma de adolescenti, si s-au orientat sa caute acololaughing Si de pe contul de tiktok migreaza direct spre contul lor de Instagram si incep sa dea mesaje. Luna asta am primit vreo 30 de mesaje de la oameni cu neveste si copii, care spera ca ma pot agata fiind minorahappy

| RAY a răspuns (pentru LarisaChe07):

Toate studiile demonstreaza ca succesul in viata tine de auto control si gandirea pe termen lung, astia nu au auto control asta duce la o viata cu vici

| LarisaChe07 explică (pentru RAY):

Asa o fi. Sa se duca toti d***u.

| Drimmero a răspuns:

Pedofilia e o boala, atractia fizica/emotionala pentru copii nu e normala. Trebuie sa definim bine pedofilia pentru ca una e ca tu sa fii atras de o copila, tu fiind un Nea Ion de vreo 50 de ani iar ea vreo 12, si alta e ca ea sa aiba 15-16 iar el vreo 19-20 de ani, nu poti sa zici ca ala la 20 de ani e adult pentru ca nu e, in ultimul caz ambii sunt copii mental vorbind, sunt destul de apropiati ca varsta iar cuplurile de genul sunt extrem de numeroase.

| dullcat a răspuns:

Buna intrebare.Sincer, numai Dumnezeu stie...

| LarisaChe07 explică (pentru dullcat):

Sper sa dispara toti =)

| dullcat a răspuns (pentru LarisaChe07):

Si daca dispar toti care exista acum, vor aparea altii.It sucks.

| LarisaChe07 explică (pentru dullcat):

Macar o sa mai am putin răgaz =)

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Mai strigat? Bun.
Succes!

| ShaOfHatred a răspuns:

Întrebare mea e de ce nu-mi dă Dumnezeu putere să-i crucific pe toți?

| literallythesamebruh a răspuns:

Deoarece toți bărbații care nu reușesc să impresioneze o femeie de vârsta lor se duc spre cele mai mici, de la care se așteaptă că "vor pune botul", și de multe ori chestia asta chiar se întâmplă, din păcate.

| Drimmero a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Aici confunzi merele cu perele, pedofilia se aplica doar la minore, nu la femei mai tinere care sunt majore. Pentru un barbat de varsta a 2-a e un jackpot faptul ca atrage o femeie mai tanara decat el din toate punctele de vedere. Nu vad nimic gresit in a avea 40-50 de ani si sa fii impreuna cu o tipa mai tanara, majora fiind, mai ales daca arati bine si esti cineva in societate, de femeile tinere care fug dupa "batranei" de ce nu zici nimic? Sunt destule.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Drimmero):

Probabil s-a înțeles greșit ceea ce am vrut să spun eu, însă prin "cele mai mici" am dorit să mă refer strict la fetele minore. Bineînțeles că este în regulă ca un om mai bătrân să aibă lângă el o tipă mai tânără, dar majoră. A fost o greșeală de exprimare.

| Drimmero a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Asta e cu totul altceva, conteaza mult cum nuantezi cuvintele pentru ca pot iesi alte interpretari.

| dullcat a răspuns (pentru Drimmero):

De fapt, ea sa aiba 15-16 iar el vreo 19-20 de ani se numeste tot pedofilie.

| Drimmero a răspuns (pentru dullcat):

Nu chiar, codul penal zice ca de la 16 ani minora poate sa faca sex cu cine vrea, se considera consimtamant sexual. Sa fim seriosi, pedofilie intre o fata de 16 si ani si unul de 19-20? Cred ca nu stii ce inseamna pedofil...ala la 19 ani e tot un copil din toate punctele de vedere.

| dullcat a răspuns (pentru Drimmero):

E diferenta de aproape 5 ani si vorbim de o minora.Major esti de la 18 ani.Da, unii sunt copii si la 19 si la 25 si la 30.So what?

| Drimmero a răspuns (pentru dullcat):

Stii tu ceva dar nu e chiar corect. Se pedepseste penal daca diferenta de varsta e mai mare de 3 ani iar minora are sub 16 ani, practic un major de 18 ani poate intretine relatii sexuale cu o minora de 15 ani fara probleme, de la 16 ani nu se aplica nicio pedeapsa, minora poate sa intretina relatii sexuale cu cine vrea fara ca adultul sa raspunda penal, cu consimtamantul amandurora bineinteles.

Pentru lamurire:
https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-220

| dullcat a răspuns (pentru Drimmero):

Da, acolo m-am uitat si eu, dar am inteles diferit la punctul (3) Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 15 și 18 ani, se pedepsește cu închisoarea de la 2 la 7 ani și interzicerea exercitării unor drepturi [...]

| Drimmero a răspuns (pentru dullcat):

Nu ai citit cu atentie pentru ca in articolul 220 sunt anumite conditii pentru care majorul de 18 ani poate raspunde penal pentru actul sexual cu o minora de 15 daca:
Fapta prevăzută în alin. (1), comisă de un major cu un minor cu vârsta între 15 și 18 ani, se pedepsește cu închisoarea de la 2 la 7 ani și interzicerea exercitării unor drepturi dacă:

a) minorul este membru de familie al majorului;
b) minorul se află în îngrijirea, ocrotirea, educarea, paza sau tratamentul făptuitorului sau acesta a abuzat de poziția sa recunoscută de încredere sau de autoritate asupra minorului ori de situația deosebit de vulnerabilă a acestuia, ca urmare a unui handicap psihic sau fizic ori ca urmare a unei situații de dependență;
c) fapta a pus în pericol viața minorului;
d) a fost comisă în scopul producerii de materiale pornografice.

| dullcat a răspuns (pentru Drimmero):

Am citit. Daca legile ar fi asa clare nu ar exista tot felul de portite penibile de scapare.

| Drimmero a răspuns (pentru dullcat):

Legile sunt clare, nu stiu daca sunt si neaparat corecte pentru ca nea Ion de 50 de ani scapa basma curata daca intretine un act sexual cu o minora de 16 ani daca isi da consimtamantul, daca avea cu 1 an mai putin atunci era mancat de codul penal.

| MrNuggets a răspuns (pentru dullcat):

Daca am o colega de 17 ani care e in relatie cu cineva de 26 e pedofilie?

| LarisaChe07 explică (pentru literallythesamebruh):

Sau pentru ca fetele de sub 18 ani arata mult mai bine decat cele de 50 si in mintea lor par foarte fraiere, dar nu e asa. Nu stiu ce fata minora ar fi atat de proasta incat sa pice in capcana pedofililor (vorbesc de peste 15 ani), ca mai jos, e posibil.
Deci astia sunt foarte enervanti, nu exista zi sa ies afara si sa nu ma opreasca un terminat mintal/pedofil.

| dullcat a răspuns (pentru MrNuggets):

Din punctul meu de vedere da, totusi e vorba de 9 ani diferenta.Din punct de vedere legal, aparent nu, dupa cum poti vedea mai sus.