| FallenxAngel a întrebat:

De ce sunt gayy discriminati?

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Pentru că există multe persoane încuiate și cu mentalități medievale. Ca dovadă, cu cât o țară e mai avansată(Olanda, Franța etc.) cu atât sunt mai acceptați.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Syndre):

Subscriu!

23 răspunsuri:
| William a răspuns:

Pentru ca se f** in c**. Si nu e normal ca doua persoane de acelasi sex sa fie atrase in felul asta. Cam peste tot opusurile se atrag, la gay nu e asa.

| T0T a răspuns:

Mie mai mult mi se pare că sunt mai mult victimizați decât discriminați.

| LoveSleep a răspuns:

Pentru că merg crăcănat pe stradă.

| OldSoul a răspuns:

Gay= minoritate, iar in Romania minoritatile sunt discriminate.

| pufulescu a răspuns:

Gayy, asa cum scrii tu, sunt discriminati pentru ca cer PRIVILEGII, si au depasit cu tupeu maxim faza in care cereau sa fie lasati in pace sa isi practice linistiti orientarea sexuala ( lucru normal de altfel in intimitate, ca nu ma deranjeaza pe mine ce faci tu acasa)! Deci astea deranjeaza la gay : tupeul si privilegiile! A, si inca ceva, pentru cei care zic ca in Vest e altfel... cetateanul din Vest nu e fortat sa lucreze pe un salariu de nimic, ca in Romania, si in acelasi timp sa vada legiuitorii preocupati de drepturile minoritatilor si ale cainilor vagabonzi, si nu de starea materiala jalnica a majoritatii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt dezechilibrati psihic.Sa nu se inteleaga gresit, nu sunt homofob dar nu sunt de acord cu drepturile homosexualilor.

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu? Daca nu esti homofob trebuie sa existe un motiv, iar doar pentru ca tu iti asumi ca ei sunt "dezechilibrati pshihic" nu e un motiv, din mai multe puncte de vedere. De exemplu ai mei sunt gay, ambii parinti sunt barbati, de ce nu esti de acord cu drepturile lor?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Nu vreau sa te jignesc dar nu cred ca un copil ar creste in mod normal in cazul in care ambii parinti ar fi de acelasi sex.Nu te cunosc si nu imi permit sa fac presupuneri in legatura cu tine dar imi mentin parerea la modul general.

| FallenxAngel explică (pentru anonim_4396):

Ideea e ca si gayy sunt oameni si exact aceleasi drepturi ca noi. Si ce daca iubesc acelasi sex? Care e diferenta? E total acelasi lucru numai ca discriminatorii intorc totul in favoarea lor si incearca din rasputeri sa ii jignesca. Ti se pare ca gayy sunt extraterestrii?

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Insa eu, din punctul meu de vedere cred ca am crescut destul de ok cu ei. Am intalnit extrem de multi alti copiii/adolescenti cu aceeasi situatie ca a mea si, si ei imi pareau destul de ok. De multe ori incercam sa ii compar cu prietenii mei care vin din familii "normale" si nu gaseam nici o diferenta. Iti respect decizia de a nu le sustine drepturile, deoarece pana la urma nu poti obliga pe cineva sa fie de acord cu tine.
Din curiozitate, serios nu incerc ca fiu rea sau ceva, dar imaginea ta asupra unei familli in care parintii sunt gay care ar fi? Si te rog sa nu imi spui ceva ce seamana cu ce a spus Togla(cel care a raspuns dupa tine) pentru ca habar nu are despre ce vorbeste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaughingKarima):

Un copil care trece la perioada pubertatii are nevoie sa comunice cu unul din parinti si cred ca parintele cel mai indicat este acela care are acelasi sex cu copilul.Bineinteles ca nu e obligatoriu dar parerea mea e ca asa e cel mai bine.O alta situatie ar fi perceptia pe care o are copilul asupra homosexualitatii.Ma refer daca va fi tentat pe viitor sa devina homosexual ca parintii lui sau nu.Aici nu am de unde sa stiu.
Oricum, esti o persoana ok.Nici nu ma asteptam sa fii altfel din punct de vedere comportamental.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FallenxAngel):

Prin faptul ca homosexualii sunt dezechilibrati psihic m-am referit ca nu sunt in concordanta cu legile naturii.Nu poti nega asta.

| FallenxAngel explică (pentru anonim_4396):

De fapt pot nega happy

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ai spus si tu, nu e neaparat ca sa fii de acelasi sex cu copilul ca ii explici ceva. Pana la urma un baiat poate merge la mama pentru sfaturi iar o fata poate merge la tata. Nu suna asa de bine insa crede-ma ca este acelasi lucru. Ai mei pe de o parte au stiut mereu ce trebuie sa spuna.
Partea cu tentatul copiiilului este o chestie pe care oamenii nu o inteleg asa cum trebuie. Daca orientarea sexuala ar fi tentat copilul, atunci de ce pana la urma aflii ca, copilul tau e gay desi tu nu esti? Mie si s-a spus in felul urmator cand am intrebat daca si eu o sa am un print charming : "Cu siguranta ca o sa ai un print al tau. Sau o printesa daca asa iti spune inima". Si e si adevarat, deoarece nu te nasti gay ci pur si simplu te izbeste cu tot ce are(din pacate alta expresie mai buna nu am).
Nu stiu de ce insa cred ca aveai impresia ca o sa iti spun cat de bine e sa fi gay, sau ca o sa ma cert cu tine pe tema respectiva. Nu. Deoarece e ceva in care tu crezi si pana la urma cine sunt eu sa vrea sa te fac sa iti schimbi parerea? E adevarat, ca uneori incerc sa fac oamenii sa fie mai deschisi la minte si sa nu mai judece cartiile dupa coperti insa daca tu nu vrei, nu vrei si tot bine o sa dorm la noapte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FallenxAngel):

Pot doi homosexuali sa faca un copil? Sa te vad cum vei nega asta.

| Salahadin73 a răspuns (pentru anonim_4396):

Homosexualitatea e prezenta si la animale. Canta la alta masa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salahadin73):

Doar pentru că e prezentă și la animale asta nu înseamnă că e normal.Ciuma e prezentă și la animale dar asta nu înseamnă că e sănătoasă.

| Salahadin73 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pisi, normalitatea e o chestie abstracta, relativa. Sunt oameni care fac pipi pe ce considera alti oameni ca fiind "normal". Treaba cu homosexualitatea e inca o chestie neclara. E gresit sa facem supozitii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Salahadin73):

Dar mie nu mi se pare nimic neclar în faptul că reproducerea între doi indivizi de același sex nu este posibilă.Și, uitându-mă la imaginea ta de avatar, nu eu sunt pisica.

| Țoglă a răspuns:

Ei nu sunt discriminați pentru că sunt altfel.Ci pentru drepturile pe care le cer.
După părerea mea este foarte deplasat ca cuplurile gay să înfiieze copii și cine știe ce naiba fac cu ei, cum le dă "țâță", cum îi îmbracă, să-l măzgăleaască pe băiețel pe față și să-i dea fustiță la școală.
NU ESTE NATURAL așa ceva.

| lBroken69 a răspuns:

Pentru că nu-i normal aşa ceva.Pentru că pot adopta un copil, căruia i-ar distruge viaţa.
Nu e vorba de persoane încuiate.Eu le-aş da foc.

| SorinaSuciu a răspuns:

Eu zic ca e strict problema lor daca sunt sau nu gay. dar ideea e ca ei se baga peste tot: vor sa ii faca si pe copii sa devina gay.
parerea mea e ca ar trebui sa isi vada de treaba lor nu sa se bage in viata unor copii care pot fi usor influentati.