| Doarunaltutilizator a întrebat:

De ce sunt proşti care râd de alții doar pentru aspectul fizic al altora, de felul de cum arată fizic?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca traim intr-o tara cu multi oamenii inculti,prosti, crestini, lipsiti de educatie, bun simt, cultura, nu ai ce face

| Drimmero a răspuns:

Ai dat raspunsul, nu prea ii ajuta bibilica, cel mai mare complex de inferioritate este sa te iei de aspectul unui om,, doar un frustrat ar face asta.

| T0T a răspuns:

Aspectul fizic ține și de tine.

| GoldenZenith a răspuns:

Au creierul fiert cei care fac asa ceva. De aceea din ce in ce mai multa lume e complexata de aspectul fizic, din cauza unor redusi care fac glume pe seama asta. Poti sa fii frumusetea intruchipata. daca ai un caracter care te strica, totul e degeaba.

| Doarunaltutilizator explică:

Hai mai taci ba ca esti un prost, poza aia a fost de acum de mai bine de un an, de astia ca tine am tot intalnit si nu e vorba de mine ba boule, am intrebat si eu asa din curiozitate sa vad mai multe pareri si am evaluat raspunsul ala deoarece mi s-a parut corect.
Asa ca mars de aici copil facut pentru alocatie.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sa razi de altul, ca arata asa pentru ca, asa s-a nacut, fara sa aleaga nici macar o singura trasatura a corpului, este o chestie ce o fac oamenii limitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se par doar frustrari personale, oameni ieftini care pun accentul doar pe ambalaj si sunt in mare parte indocrinati de media - pentru ei frumusetea e ce le baga pe gat media, un tipar gandit de altii pe care ei il accepta si se conformeaza instant. Daca ei ar fi ok cu ei, si increderea lor nu s-ar baza doar pe aspectul fizic, n-ar mai judeca pe nimeni. Un om care e impacat cu el nu sta sa-si piarda timpul cu asa ceva, nu sta sa-i zica cuiva ca e prost sau urat doar ca sa se simta el mai bine si mai sus.

Legat de ce a zis GoldenZenith, oamenii aia traiesc cu tot felul de complexe pentru ca au insecuritati sau considera ca sunt intr-un anume fel, iar cand cineva le confirma sau infirma acele idei ei sunt deranjati de acest "atac".
Daca Lenuţa nu s-ar considera proasta, desteapta, urata sau frumoasa - vorbele care ar confirma sau infirma ca ea este intr-un fel ar trece pe langa ea si nu i-ar crea complexe. N-ar avea ce sa o deranjeze pe Lenuţa atata timp cat ea nu se asociaza cu nici un gand de genul.

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

E corect si ce spui tu dar si ce a zis Golden mi s-a parut corect.

Răspuns utilizator avertizat
| IJustDeath a răspuns:

Pentru ca se cred mult mai frumosi ei fata de ceilalti, ceea ce nu este deloc adevarat, fiecare om are o frumusete aparte, dar si cateva defecte, toti oameni sunt frumosi, nimeni nu este urat happy

| Sandyii a răspuns:

Pentru ca nu se vad in oglinda si pentru ca e foarte usor sa faci misto de oameni si sa le vezi defectele din moment ce cu totii le avem...