| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt ucise animalele cu atata cruzime?

8 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Unii oamenii in prostia lor se razbuna pe fiinte lipsita de aparare, crezandu-se superiori si uitand de viata lor de ratati!

| Sociopat a răspuns:

Pentru a ne arata dominanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că există mulţi psihopaţi care se excită de la durerea cuiva şi nu îşi permit cu oamenii. Adică în loc să se excite de la sex, ei se excită privind ceva chinuit.

| Andreea555012 a răspuns:

Pentru ca exista si oameni prosti in lumea asta. Ii ucid fie pentru ca se înmultesc, fie pentru ca au mari probleme de sănătate sau sunt maidanezi si oamenii au prins o frica de ei de cand au murit mai multi oameni mușcați! crying

| Mechanix a răspuns:

Suntem singura specie care omoară animale de plăcere, de fapt suntem singura specie care se omoară singură de plăcere. Ce pretenții ai?

| anonim_4396 explică (pentru Mechanix):

Asta voiam sa zic si eu. omul ucide de placere, animalele doar ca trebuie sa manance sau sa se apere. noi sunt aia dusi mintal

| Bella116 a răspuns:

Pentru ca asa sunt oamenii, tampiti. Ar trebui sa se bage o lege foarte aspra privind acest lucru.

| Bitextual a răspuns:

Pentru hrană, pentru blană/piele (se confecţionează haine din blană naturală, încălţăminte/genţi din piele), fildeşuri (în cazul elefanţilor, rinocerilor, morselor), pentru trofee (în general de căprior). Sau poate doar din plăcere. Ar mai fi şi din cauza populării străzilor a animalelor considerate periculoase, spre exemplu eutanasierea câinilor vagabonzi.