| Lester23 a întrebat:

De ce ti-ai procura un permis de port arma? Care ar fi avantajele si dezavantajele?
Sincer mi se pare inutil daca nu poti sa-l folosesti in scop de auto aparare cand cineva iti intra in casa!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il folosesti in scop de autoaparare, dar legislatia din Ro e foarte complicata in sensul asta... trebuie sa il folosesti cu mare grija.

| Wr3nch a răspuns:

Pai poti daca iti intra in casa. Nu ai voie sa il iei cu tine in public.

| StoicAnalysis a răspuns:

E bataie de cap. Nu merita. Daca impusti talharul si il omori din greseala, faci ani grei de parnaie. Si logic vorbind, la spaima pe care o tragi atunci cand vine talharul peste tine, nu mai stai tu sa judeci unde sa tragi si cum sa tragi. Ci tragi inspre el pentru a se opri. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai, pentru auto-aparare.

| pufulescu0o a răspuns:

In Romania nici nu m-as stresa sa imi procur permis! Legislatia este atat de idioata incat daca impusti tâlharul care ti-a intrat in casa intri zeci de ani la puscarie. Pentru aparare in incinta locuintei iti recomand sabia sau maceta, si daca chiar ai sume mari de bani si obiecte valoroase in casă ia si un caine doi, de paza bineinteles si dresați, Malinois sau ciobanesc german.
Mai asteapta si tu ceva vreme fiindca dupa cum arata situatia politica mondiala vor veni schimbari mari si atunci vei putea sa iti procuri armă. Asta este singura sansa ca legislatia in Romania sa se schimbe, al 3 lea razboi mondial!