| AdeeAdelyna83 a întrebat:

De ce traim pe lumea asta? Voi de ce traiti? Eu nu gasesc scopul vietii mele.Ma simt groaznic in fiecare zi.Incerc sa gasesc un motiv pentru care sa ma bucur ca traiesc dar e imposibil :-(nu vas nimic bun in ceea ce fac si eu chiar as vrea sa simt ca traiesc o viata fericita.Voi cum reusiti?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Traim ca sa ne satisfacem interesele, dorintele, nevoile primitive de asta traim, ca orice animal la fel ca ele, dar e bine si sa acumulezi cunostinte sa fi curios asa trece plictiseala

| WaterDrop a răspuns:

Te nasti ca sa traiesti apoi traiesti ca sa mori.Naspa nu?

Dar daca te nasti ca sa iubesti si sa fii iubita, sau sau, ca sa-i ajuti pe cei din jur aratandu`le calea sau usurandu`le viata, sau sau, sa faci ceea ce`ti doresti, etc..Chiar nu iti doresti nimic? Imposibil. Porneste de acolo "azi imi doresc sa fac lucrul x" si orice s-ar intampla fa`l sau lucreaza zilnic ca sa ajungi mai aproape de implinirea lui, apoi gaseste`ti iar un nou scop pentru care sa te dai jos din pat zilnic.Tu vrei scopul vietii? Din pacate nu l-a descoperit nimeni insa, asa ca bucura`te de moment si viitorul apropiat pe cat de multi poti si fara ezitari.Nu prea inteleg ce consideri tu ca nu faci bine.ti-a reprosat cineva ceva? Daca nu, atunci faci perfect ceea ce faci.

| Aberdeen a răspuns:

Crează-ți scopuri, cât de mici. Chiar și cele mai mărunte. Din ele se pot naște altele, care, îndeplinite, să te înalțe.
Totuși, contează și vârsta pe care o ai, punând problema așa.

| AdeeAdelyna83 explică (pentru Aberdeen):

Am 20 de ani.

| Aberdeen a răspuns (pentru AdeeAdelyna83):

Înseamnă că ce am scris, ar trebui să ți se potrivească. Ia încearcă.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Viata iti ofera posibilitati nelimitate. Trebuie doar sa iei din ele. Nu exista om care sa nu aiba minim un scop.
Continua sa cauti. Fericirea e universala. Fiecare o gaseste in diferite feluri.

O noapte frumoasa!