| Thecurious a întrebat:

De ce traiti in Romania?

42 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din comoditate. Aici m-am nascut, am locuinta(/e), am ce manca, am ce face, etc. Pentru mine e un mediu bun pentru o viata linistita.
Nu zic ca in state ori in Germania ar fi mai frumos decat aici, dar nu ma roade nici foamea, nici rusinea, ca sa plec si sa o iau de la 0, in postura de minoritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De lene sa ma mut

| aumih16 a răspuns:

Ca e tara mea! in primul rand! si te simti si roman! daca tu in tara ta nu te simti roman! atunci nu stiu unde te simti roman! nu am nimic cu aia din afara! bravo lor! ca au reusit sa isi faca viata in afara!

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca e tara tuturor posibilitiatilor...
De a da gres.

| Simpatic a răspuns:

Fiindca aici ne-am nascut si nu preferam sa stergem babe si mosi la fund prin Occidentwinking
si pentru ca ne este frica de coronavirus

| Violleta2022 a răspuns:

Eu nu traiesc in Romania, ci in emisfera sudica, la canguri happy

| Thecurious explică (pentru Violleta2022):

In Australia?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Thecurious):

Corect!

| Swae a răspuns:

De prosti

| Thecurious explică (pentru Violleta2022):

Ce e diferit in Australia fata de Romania?

| Emazio a răspuns:

M-am obisnuit aici

| Violleta2022 a răspuns (pentru Thecurious):

Totul este diferit aici!
Australia este a doua tara din lume, la "calitatea vietii"!
Servicii medicale gratuite, lipsa totala a spagii, dreptul la locuri de munca si aprecierea ta dupa o anumita varsta, respectul oamenilor din magazin, la serviciu si oriunde ai fii, salarii adevarate si lista poate continua.