| RAY a întrebat:

De ce unele persoane rad de cercetariile stiintifice? e ceva de ras in asta? daca un copil moare de cancer si o cercetare il putea salva e ceva de ras in asta? fara cercetare nu poate exista stiinta, cat de mult credeti in studii stiintifice?

Răspuns Câştigător
| Stefxn a răspuns:

Pai fara stiinta nu exista medicina. Fara medicina eram toti morti de mult. Uneori ma bucura sa ma gandesc cand vad cazuri imposibile ca probabil chiar in momentul asta cineva undeva isi da silinta sa gaseasca o solutie inimaginabila si eventual va reusi la un moment dat.

| RAY explică (pentru Stefxn):

Ma bucur ca exista persoane ca tine si rokko din pacate uni rad de toate, eu nu as rade daca as avea cancer si as avea nevoie de chimoterapie si inca cate minuni se petrec numai vorbesc de tehnologie

4 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Lumea se ia dupa vorba "nu cred pana nu vad". Dar oamenii de stiinta au o alta vorba "nu crede ci cerceteaza". Daca rad de cercetarile stiintifice inseamna ca nu cred in ele si li se pare o pierdere de timp. Eu sincer cred in cercetare, si in cautarea unei salvari pentru aceasta boala, cancer, ca nimeni nu se insanatoseste daca pupi moaste pe la biserici. Asta-i adevarul, cui nu-i convine sa fie sanatos.

| LoveSleep a răspuns:

Asta-mi suna mie laughing

| RAY explică (pentru LoveSleep):

Raule,treci la spovedit esti posedat sigur, da esti cam rau nu crezi?