| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce uneori ma simt cineva si alteori ma simt altcineva,am sute de caractere si nu vreau sa imit pe nimeni,nu pot sa am incredere in cine nu sunt, traiesc haotic si nu ma gasesc pe mine insumi, cum aflu cine sunt eu cu adevarat? Ca sa fiu original trebuie sa-mi construiesc un caracter sau trebuie sa-mi scot la suprafata caracterul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experienţele pot să îţi aducă la lumină unele lucruri despre tine pe care nu le cunoşteai până în acel moment. Caracterul este schimbător, şi până la urmă o importantă valoare o are copilăria, atunci când în cadrul familial se încurajează unele lucruri iar altele sunt condamnate ca să zic aşa. Caracterul ţine de nişte însuşiri caracteriale cum ar fi disciplina, curajul, politeţea, ospitalitatea, încredere în sine, mândria, repectul muncii altora, preţuirea naturii, etc.

1 răspuns:
| Alexandra4500 a răspuns:

Numai trai haotic asa mult! Fa ti niste principii simple! Afla ce ti place! Ce nu ti place! Bafta!