| Florentina9210 a întrebat:

De ce uneori ne criticam si alteori ne admiram?

Oare nu suntem tot noi? Aceleasi persoana?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul nu prea se critica omul se minte sau da vina pe alti, majoritatea suferim de complexul inferioritati te invit sa citesti ce inseamna asta

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns:

Ti-ai facut aparitia,, madamme?

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Ti-am lipsit, este? Stiam ca ai dezvoltat o '' obsesie'' pentru mine si de aceea nu te simti in regula daca nu sunt eu aici sa ma iau de tine. Am fost racita si de aceea nu am mai intrat. Uite un motiv bun sa zambesti.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu aveam de cine sa fac misto,, dar ai aparut in cale! Categoric, viata mea nu avea culoare

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pacat ca nu te-am putut '' ajuta '' in perioada lipsa, insa nu voiam sa imi inrautatesc siuatia tastand cu dumneata. Spune-mi, de cat timp este nevoie sa scap de tine? Sa nu ma mai urmaresti si sa nu te mai bagi in conversatii care nu te privesc, cum ai facut-o acum ceva timp. La faza cu alergatul, dintre mine si Zukest.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu musc eu momeli d-astea evidente!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Si totusi nu mi-ai raspuns...

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Si vrei sa-ti raspund serios sau in stil de caterinca? Sa stim cum sa ma exprim, nu de alta/

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Daca ai chef sa te dai in spectacol, fa-o in alta parte!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu vreau sa ma dau,, n-am de ce.

| Drimmero a răspuns:

Pui si tu niste intrebari retorice...

| T0T a răspuns:

Normal că nu suntem "aceleasi" persoană, poate suntem aceeași persoană. Dacă am mai trece pe la orele în care se predă gramatică cred că ar fi un motiv în minus pentru a ne critica.
Oamenii sunt în continuă schimbare și ei capătă de-a lungul vieții regrete(desigur nu toți) iar ei în momentul în care acum consideră că au acționat greșit atunci poate considerau că au făcut bine deci atunci aveau un motiv să se admire iar acum au motive să se critice. Totul ține de mentalitatea schimbătoare a omului și stările de asemenea schimbătoare iar ce am zis eu e doar un singur exemplu printre atâtea.

| OldSoul a răspuns:

Nimeni nu este perfect, toti avem si calitati si defecte, deci e normal sa ne criticam cand e vorba despre defecte si sa ne admiram cand e vorba despre calitati.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Fiindca atunci cand facem ceva gresit, realizam ca am gresit si suntem critici proprii. Iar cand facem bine, uitam de modestie. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca,deoarece,fiindca mi-e somn. Iti arde de filosofie huh?

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Tie ti-a trecut de mult ora de somn. E logic sa te simti asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Shhh.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Hei. I-al si pe mister D si duceti-va la o shaorma. Fac eu cinste!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Esti obraznica.

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata buna pana ma apuca dracii. Am incercat sa port o conversatie cu voi normala, dar tot observ ca tastati la misto.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Florentina9210):

Ehh,nu ti mai pierde timpul cu ei

| Florentina9210 explică (pentru Dragosdoar):

Exact asta voi face de acum inainte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florentina9210):

Te critici deoarece ai sentimentul ca ai pierdut ceva prin cuvintele pe care le-ai spus,faptele pe care le-ai facut.Te lauzi cand ai castigat ceva prin mijloacele astea cand ai sentimentul opus(si increderea in tine e considerat castig,respectul altora, etc). Si da, a fost greu sa fiu serios. Vreau, hm, shaorma aia imi place picanta apropo. Chiar te supar asa tare Florentino? hm? waiting

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea asta e foarte simpla, nu inteleg de ce ai mai postat-o. Uite eu de exemplu ma critic uneori pentru ca imi vad unul sau mai multe defecte, fie ele de natura fizica sau psihica.

| anonim000x a răspuns:

Deoarece avem personalitate dubla si pentru ca nu sunteți multumiti in totalitate de noi, doar partial