| AlexDorinel a întrebat:

De ce unii copii de 14-16 ani muncesc part time? Ce parere aveti?

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil de nevoie, din pacate.
Dar sunt de acord ca tinerii sa fie invatati cu munca din adolescenta. Pe copilul meu as vrea sa-l invat independent. Chiar sa se si mute singur la 18-19 ani.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si cum crezi ca va invata sa fie responsabil? Se poate "negocia" un ajutor pe o perioada de...in functie si de cum se descurca.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

P:S: Ar trebui sa vezi si tu cum este munca. Si nu vei mai pune asemenea intrebari.