| RosaliaOriginala a întrebat:

De ce unii oameni care de ex pleaca din Romania in alta tara brusc se cred superiori si mai buni decat restul, desi in realitate sunt exact pielea?

1 răspuns:
| PussyCrusader a răspuns:

Pentru că au plecat în țări mai dezvoltate, au văzut că în străinătate faci în o săptămână bani cat face românul în o lună sau două, și acum se cred superiori financiar și intelectual față de compatrioții lor.

Cu toate că la suflet este tot același țăran care cu câțiva ani înainte mergea pe camp cu vaca, acum a ieșit în lume și se crede superior față de cei care nu au făcut o. Nu îi ca și cum aproape oricine pleacă mai nou in străinătate să facă un ban cinstit, și știu multe persoane care pleacă și nu se schimbă deloc, dar alții pur și simplu trebuie sa se creadă superiori.