| StrongHeart a întrebat:

De ce unii oameni cred ca Pamantul este plat?
Credeti ca excesul de informatie este o problema in era moderna digitala?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Guten abend,hai sa iti povesc ceva,este foarte bine sa te informezi,faza e si sa filtrezi informatia in mod critic in spiritul metodei stiintifice,nu sa crezi sa sa stii, sa cunosti, oameni aia au credinta, degeaba le dovedesti ca nu e asa, ca ei iubesc ignoranta lor

| StrongHeart explică (pentru RAY):

Problema nu e ca sunt 2-3 nebuni care sustin ca pamantu' e plat, ci ca au o platforma pe care sa se exprime si sa ii indoctrineze si pe altii, mai naivi cu ideile lor aberante.

| PainTech a răspuns:

"De ce unii oameni cred ca Pamantul este plat?"
Pentru ca au dat de alti idioti care cred ca pamantul e plat. Ei fiind mai idioti decat idiotii initiali au preluat stafeta.

"Credeti ca excesul de informatie este o problema in era moderna digitala?"
Problema nu e prea multa informatie. Problema e ca e prea multa informatie proasta/falsa. Daca intri pe site-ul la Kanal D gasesti creme cu usturoi care trateaza cancerul si afli ca murim cu totii pana saptamana viitoare ca asa zic maiasii sau de la nu stiu ce meteorit.
Mi se pare putin idiotic chiar si pentru idioti : de ce mai ai nevoie de crema cu usturoi pentru cancer daca mori oricum saptamana viitoare?

| TPU2019 a răspuns:

Fiindcă au nevoie de un sens în viață, fiindcă altfel se simt prea mici într-un univers atât de mare.