| NonZarek a întrebat:

De ce unii oameni (foarte mulți) beau suc/apa când mănâncă?

De ex când sunt la fast food ma refere, observ în Mall, oameni care stau la masa, mănâncă fast food sau mâncare gătită și în același timp, beau câte puțin din suc, de ce? Mâncarea nefiind picanta.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa nu se inece cu mancarea

| Drimmero a răspuns:

Si eu fac asta, asa m-am obisnuit sa beau apa cand mananc, uneori e o mancare care aluneca mai greu si cu ajutorul lichidelor se duce pe gat mai bine. Cica e un obicei nesanatos,, dar nu vad ce probleme ar putea crea/

| CdeMetal a răspuns:

Mie mi se pare ca are un gust mai bun mancarea daca beau niste suc pe langa, nu stiu cum sa explic, eu fac asta pentru ca asa sunt obisnuit