| Hehehahah a întrebat:

De ce unora le-a explodat petarda in mâna?

Răspuns Câştigător
| Katona_Claudiu_1999 a răspuns:

Păi există două variante 1. nu a aruncat petarda la timp din mână și 2. din anumite motive unele petărzi pușcă mult prea repede și nu mai ai timp să le arunci și atunci îți pușcă în mână oricum sunt rare aceste cazuri

28 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Din cauza prostiei

| Catrice a răspuns:

Că e lenți?

| Februar30 a răspuns (pentru Catrice):

Aia e ardeleni care le-a esplodat

| Frank51 a răspuns:

Pentru ca articolele pirotehnice de orice fel sunt interzise persoanelor sub 18 ani.

| Sofer a răspuns:

A uitat sa mai arunce și petarda după ce a aprinso.

| LPCTSTR a răspuns:

Tipic si, daca e sa privesti cealalta parte a incidentului, este chiar benefic: descurajeaza... iar o trauma atat psihica cat si fizica, zic eu, ajuta... numa' buna de impartasit cu prietenii.
De ce? Manevrare necorespunzatoare.

| gabicoo a răspuns:

De dăshteptzi!
laughing

| RoCkKiD a răspuns:

Mie mi-au explodat cateva zeci, ma rog intentionat. daca le tii de partea de jos nu patesti nimic.

| Hsheheyehve a răspuns (pentru RoCkKiD):

Da,dar menționează si ce petarzi poti sa tii în mana
Poate ăsta crede că dacă tine și un f3 în mână nu plătește nimic
Variante de care zici nu merge numa cu piccolo că alea is prea slabe sa te rănească serios
Si daca il închizi in pumn nu patesti nimic
doar că o sa te usture ceva timp
Nu am incercat, de la un prieten stiu asta

| DaniTDCI a răspuns:

Acea persoana a aruncat petarda mult prea târziu sau a întâmpinat la petarda respectiva un defect de fabricare

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Deoarece n-au reusit sa rezolve ecuatia la timp, uite de asta-i buna matematica in viata!

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Nu stiu ce e mai trist, faptul ca pe asta ce a pus intrebarea il cheama "hehehahah" sau ca multi ii raspundeti la intrebarea lui idioata?

| Dddonkey a răspuns:

Asta a fost visul animalelor care sunt satule de comportamentul asta preistoric. Daca le au explodat in mana la anul nu o sa mai degete sa aprinda petarda.

| Hsheheyehve a răspuns (pentru Dddonkey):

Lasă că si animalele ne terorizează tot anul că te ataca fara sa le faci nimic

| Dddonkey a răspuns (pentru Hsheheyehve):

Ma refeream mai mult la zburatoare. Dar cum ataca? Sunt cumva cele din filmul The Birds?happy

| Hsheheyehve a răspuns (pentru Dddonkey):

Credeam ca te referi la câini
Ăia ne ataca
Mă duc pe bicicleta fara sa ii fac nimic și sare la mine mancalear betesigu de caini vagabonzi
Si păsările unde afecteaza alea "zburătoare cum ii zici tu?
Zi mi o pasăre care zboară noaptea înafară de bufnita
Hai ca mor de curiozitate

| Dddonkey a răspuns (pentru Hsheheyehve):

Uite un articol, destul de vechi si sper ca engleza ta e buna.
https://www.forbes.com/......ild-birds/

| Hsheheyehve a răspuns (pentru Dddonkey):

Extraordinar
Lansam și noi de 2-3 ori pe an niște artificii și gata, din cauza noastra mor pasari etc
Dar fabricile alea care polueaza de accelerează încălzirea globală nu e bai
Vai și amar

| Dddonkey a răspuns (pentru Hsheheyehve):

Categoric sunt multe care ar trebui schimbate. Dar am simtit sa imi expun si eu parerea, la urma urmei nici animalele nu au nici o vina.

| Hsheheyehve a răspuns (pentru Dddonkey):

Desigur că nu au dar mor foarte puțini din cauza artificiilor
Aici în România înafară de bufinta nu zboară nimic noaptea
Acolo în alte continente pe mine nu ma mai intereseaza

| Hsheheyehve a răspuns (pentru Dddonkey):

*pe alte continente

| xXVranceaXx a răspuns:

Întrebare simplă, răspuns simplu.
Oare de ce s-a întâmplat X din cauza Y?
X este acțiunea
Y este cauza
Dacă a explodat în mână, atunci a fost lent
Nici nu-ți trebuie cap ca să dai o petardă, ai nevoie de două mâini
Dacă au explodat petarde în cele două mâini, nu mai ai cu ce da rolling on the floor

| Anonim2682008 a răspuns:

Nau știut să o arunce la timp

| Hsheheyehve a răspuns:

Ca au fost prosti și au ținut în mână până i-a explodat că ei cu asta se dau șmecheri
Si la mine în sat vad copii ăștia cu petarzi piccolo că se lauda ca tin în mână petarda până explodează
E o prostie sa tii în mana după ce i ai dat foc

| Hugify887 a răspuns:

Defect fabricate sau sunt prosti și au ținut-o în mana

| Floydancingsaha a răspuns:

Pentru ca nu au știut sa o folosească.Sau nu a aruncat-o la timp Asta e singura explicație.

| Andrei3131313131321 a răspuns:

A aruncat bricheta in loc de petarda happy