| aicinuehi5 a întrebat:

De ce va consideratii romani? Daca n-ai cultura romaniei in inima. Atunci, esti doar roman pe hartie, si nu suflet.

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Daca te-ai nascut si ai crescut in Romania, vrei, nu vrei, ai in sange si in suflet toata cultura si toate traditiile ei transmise tie de parinti si bunici intr-o limba unica in lume.De ce ti-ar fi rusine cu asta? Numai pentru ca, in acest moment e condusa de o echipa de oameni incompetenti si incapabili sa se gandeasca si la altceva decat interesul propriu? Eu cred ca toate astea se vor termina intr-o zi fiindca toate legile duc spre transformarea haosului in ordine.Trebuie sa avem incredere fiindca mai presus de vointa umana e cea divina care tinde sa duca spre izbanda binelui.Sigur ce ceea ce spun eu acum pare teorie pura, dar fie si asa, un lucru e sigur:toti avem radacini si numai sprijinindu-ne pe ele ne putem inalta. E lectia copacilor.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ma consider romanca pentru ca imi iubesc tara.Respect Romania tot ce a fost candva.Mai putin ce e in prezent si ma ingrozesc cand ma gandesc la ce va fi. N-am regretat niciodata ca m-am nascut aici doar ca nu e timpul potrivit.Cred ca nimic nu se mai poate schimba in mentalitatea romanilor la ora actuala. E nevoie de o schimbare dramatica pentru a oferi o noua perspectiva.In ritmul asta ne sapam singuri groapaI don't want to see

| valy a răspuns:

Eu unu cu toate ca mi-as fi dorit sa ma nasc in alta parte, sunt nascut aici in romania asta de tot ***-ul, sunt crescut in mizeria asta de tara cu rromi, prostituate etc.regret ca m-am nascut aici

| valy a răspuns:

Regret de ce este in romania la timmpul asta.este multa mafie, rromi, furturi, prostitutie multe boli etc, etc

Răspuns utilizator avertizat