| FreddieM a întrebat:

De ce va este mai usor sa raspundeti decat sa intrebati?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu neaparat mai usor, dar... ce sa si intrebi? big grin

| Mosotti a răspuns:

Asta e relativ, e usor si sa intrebi si sa raspunzi, daca ai ce sa intrebi si ce sa raspunzi.
Daca nu prea am ce sa intreb, nu intreb, nu ca mi-e greu. Asa ca raspund ca am ce raspunde.
Sau invers, unii au mult de intrebat si putine de raspuns.

Eu intreb mai putin si raspund mai mult de exemplu.

| Emma30555 a răspuns:

Fiindcă și din întrebările altora poți sa afli anumite răspunsuri și pentru ca și aici unii te pot judeca, in plus la anumite întrebări ești conștient ca nu vei primi răspunsuri care sa te ajute

| Apokales a răspuns:

Nu stiu. Nu m-am gandit niciodata daca imi este mai usor una sau alta. Ca sa raspunzi trebuie sa ai niste informatii. Dar ce iti trebuie ca sa iti vina o intrebare? Stiu ca pe internet cauti raspunsul rapid la o intrebare, dar cand citesti o carte dai peste informatii pe care nu le cautai si atunci iti vin unele intrebari. Nu vreau sa discut despre avantajele si dezavantajele internetului si/sau ale unei carti, doar ca ma gandesc. Tu ce crezi?

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Eu unul chiar nu mai am nici o întrebare de adresat și atunci prefer să răspund, acolo unde știu.

| isemilia a răspuns:

Nu stiu sincer. Prefer sa ajut. Plus ca nu simt ca am ceva important de intrebat, prefer sa fac acest lucru doar cand am nevoie de mai multe opinii cat mai obiective.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Unii cred ca întreabă de pe conturile multiple.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Exceptând de pe contul oficial.
De pe conturile acelea întreabă ce nu au curaj sa întrebe de pe contul oficial pentru a nu fi criticați.
Uite, userul Sierra niciodată nu o pus o întrebare pe TPU, știe ca daca pune unele întrebări mai cringe, sau neobișnuite va fi atacata prin prisma propriilor întrebări, uite, și-o dat seama Sierra, o analizat atent cum sta treaba pe aici.
Și pe mine m-au atacat unii prin prisma propriilor întrebări, nu aveau cum altfel sa o facă, când pui o întrebare te aștepți sa primești răspunsuri folositoare, politicoase, aici primești răspunsuri de la unii sub forma de sarcasm, batjocora.
Unii pun întrebări și, și dacă ii faci cu ou și otet nu îți răspunde, sunt mulți internabili pe aici printre useri de doamne ajuta.