| Hyacinth a întrebat:

De ce vaccinatul e "încălcare a libertății" dar când ți se cer act la angajare cum ar fi să ai master, analize la zi si altele nu sunt încălcări? Un om fără analize nu se poate angaja, deci daca bagi acul in tine sa iei sânge pentru un job de ce nu se protestează? Poate nu toată lumea vrea sa și facă analizele. Poate unii vor să moară tineri

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Oricum in constitutie scrie asa undeva "statul poate limita drepturi si libertati pentru a apara sanatatea publica".
Deci poti incalca libertatea in aceasta situatie in mod legal, si de aici nu se mai pune alta problema.

E f simplu de ce e cum zici tu, din haos si lipsa de interes din partea statului ca sa scapam mai repede de virusul asta.
Adica chestii inutile ti se cer, dar ce e util nu se cere.

| Hammurabi a răspuns:

Probabil pentru că pentru analize ți se ia, iar la vaccin ți se bagă.
Iar pentru cei care nu fac diferența între a ți se lua sânge pentru analize și a ți se introduce în organism substanțe prea puțin cunoscute (sau experimentale, cum e versiunea oficială) nu poți avea o explicație oricât te-ai strădui.
Nu există altă variantă decât (după cum spunea Dr. Matherson de la Columbia University) să așteptăm 4-5 ani pentru a vedea dacă aceste vaccinuri au și efecte nocive în organism.
Doar că nu se poate aștepta atât când ai zeci sau sute de morți pe zi.