| Joker3134 a întrebat:

De ce zice lumea că la tara e așa frumos? Eu stau la țară si e megaplictisitor.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai depinde de casa, de mediul inconjurator si de oameni.
Daca stai la o casa moderna... o sa iti para ca este mai frumos.

Desi nu poti sa compari frumusetea cu "megaplictiseala". Daca stai la oras intr-o camera... o sa te plictisesti si mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

E dar hai ca ai zis-o. Pai si la tara? Ai ditamai muntele de escaladat, poti sa alergi prin paduri sau sa mergi la plimbare, poti sa mergi pana unde vrei tu si vezi cu ochii.
Dar bine ca asta poti sa o faci oriunde.

Repet, nu am zis ca este mai frumos la oras sau la tara, asa ca nu intelege gresit. Ambele au punctele sale frumoase si mai putin frumoase. Parerea mea ca undeva la o casa la marginea orasului ar fi cel mai frumos.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Da... un sat in care toata lumea pleaca, nu mai este sat. Poate o sa te muti la oras happy

| TristanTzara a răspuns:

Realizezi că frumos și plictisitor nu sunt opuse.

| MPersephone a răspuns:

Mie imi place atmosfera din sate, dar nu as dori sa locuiesc la sat. Dar imi place sa merg pe cateva zile acolo, sa simt aerul curat si sa vad natura.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Pai farte depinde de tine acum daca te plictisesti fa ceva activitati nu stiu meri la gagici sau freaca menta