| BiiBiis a întrebat:

De cele mai multe ori cand gandesc pozitiv, ma bucur pentru ceva ce trebuie sa mi se intample sau atunci cand trebuie sa fac ceva si sunt sigur ca o sa iasa, imi iese fix pe dos! Si de cele mai multe ori cand nu ma bucur pentru ceva sau gandesc ca nu o sa resusesc sau ca nu o sa se intample, de fapt se intampla! Oare asta mi-e soarta? Se pare ca "gandeste pozitiv" nu prea functioneaza la mine. E desul de rea senzatia cand tu iti faci sperante si de fapt iti iese pe dos!

Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| kiki a răspuns:

Mda.si eu patesc la fel.cred ca ar fi bine sa nu mai gandim deloc.glumesc.sti,de multe ori in viata nu tot ce ne dorim este poate si bun pentru noi. exista cineva acolo sus care stie cel mai bine,degeaba noi vrem aia si aia.El stie mai bine daca e bine sau nu,sau daca acum e timpul pentru aia sau nu, sau daca meritam sa primim aia sau nu. poate ca daca mergeam acolo si faceam aia se intampla ceva rau, nu se stie.intodeauna intr-un rau putem sa gasim si ceva bun, daca nu s-a intamplat nu a fost sa fie.vin altele mai bune. ceea ce ne doboara si ne face sa suferim sau nereusitele sunt un impuls de a merge mai departe.tristetile si bucuriile, reusitele si esecurile fac parte din ciclul vietii.trebuie sa avem capacitatea intelectuala sa luam ce e mai bun din tot si sa putem pe viitor sa discernem binele de rau si invers.mult succes in viata Alex si tuturor!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci gandeste negativ ca lucrurile sa iasa pozitiv probeaza.

| crissmay a răspuns:

Eu sunt pesimista si cand ma gandesc ca o sa se intample ceva rau se intampla ceva bine.Nu imi place sa gandesc pozitiv din aceeasi cauza ca a ta deoarece ar putea sa se intample pe dos.

| AndreDeeaA a răspuns:

Legile lui Murphy laughing