| IoanaIonuca a întrebat:

De ceva timp ma simt tare ciudat dupa ce mananc ciocolata. Oare ce inseamna asta, ca nu ar mai trebui sa mananc? laughing)

11 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Da, nu ar trebui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mananci mai putina. Orice dulce este bun atata timp cat il consumi intr-o cantitate redusa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai redu si tu doza laughing

| IoanaIonuca explică (pentru anonim_4396):

Eh, dar nu mananc chiar asa mult laughing Eventual 2-3-4 bucatele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Dar cum definesti starea aia ciudata? Si patesti asa doar la un anumit sortiment de ciocolata sau la mai multe incercate?laughing

| IoanaIonuca explică (pentru anonim_4396):

Parca mi-e rau, ma simt greoaie, nici nu stiu laughing De la orice ciocolata. Inainte mancam o gramada si nu pateam asa, acum nu stiu ce s-a intamplat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Probabil ai facut exces si nu-ti mai prieste. laughing Da-te si tu pe fructe, sunt mai bune. Eu mananc nuca de cocos de ceva luni in loc de dulce, e mai satioasa. Parca si albeste dintii big grin laughing

| IoanaIonuca explică (pentru anonim_4396):

O sa o incerc, multumesc de sfat laughing :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Pofta buna in avans laughing

| presus a răspuns:

Depinde cata ciocolata consumi, probabil consumand multa in fiecare zi, acum ti-e greata. Orice are zahar in exces nu este bun, tine minte.

| Valentinaldoilea a răspuns:

In ce fel "ciudat"?
Ciocolata de azi nu mai este ciocolata buna. Are margarina in loc de unt, are soia in loc de lapte, are indulcitori in loc de zahar si coloranti in loc de cacao. Nu m-ar mira sa-ti fie rau de la stomac/ficat, sa ai greturi sau chiar dureri de cap. Ar trebui sa maninci mai putina.