| matrixismyname a întrebat:

De curand am o problema foarte aiurea video/audio la calculator, de exemplu daca ma uit la un film (fie youtube, fie in player local [bsplayer+ca-lite codec pack]) se intrerupe pentru o secunda, apoi se aude bruiat si isi da singur fast forward, trebuie sa inchid si sa redeschid aplicatia ca sa-si revina.

Am incercat numerosi playeri :bsplayer, windows media player, media player clasic home cinema, itunes) nu toate au aceeasi simptome, insa fiecare are o problema, fie se aude bruiat (NU mereu, ci doar cateva secunde ici-colo) fie se vede cu 3-4fps-uri si alea date cu fast-forward.

Am mai incercat si sa reinstalez playerii, codecurile, am verificat sa vad daca este o problema de suprasolicitare CPU, Nu este.

Initial am crezut ca e o problema de la boxe (mai imi facea figuri potentiatorul) insa nu este, si casti si alte boxe se aude la fel.
Nu stiu cum sa va explic mai clar...sunetul are purici big grin. Stie cineva cam ce naibii are? Deci ma dispera problema.

PS. Se pare ca imediat ce aprind calculatorul nu e nicio problema, dupa ceva timp de functionare aparethinking

2 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Poate sa fie ceva la placa de sunet... Incearca sa reinstalezi driverul de la placa de sunet. Eu am ca driver SoundMAX. Totusi, incearca sa intrebi la un magazin de calculatoare, sau sa suni un specialist.

| matrixismyname explică:

Deja ma enerveaza la culme, acum iar a disparut problema, revine fix cand mi-e lumea mai draga.