| matrixismyname a întrebat:

De curand am o problema foarte aiurea video/audio la calculator, de exemplu daca ma uit la un film (fie youtube, fie in player local [bsplayer+ca-lite codec pack]) se intrerupe pentru o secunda, apoi se aude bruiat si isi da singur fast forward, trebuie sa inchid si sa redeschid aplicatia ca sa-si revina.

Am incercat numerosi playeri :bsplayer, windows media player, media player clasic home cinema, itunes) nu toate au aceeasi simptome, insa fiecare are o problema, fie se aude bruiat (NU mereu, ci doar cateva secunde ici-colo) fie se vad cate 3-4fps-uri si alea date cu fast-forward.

Am mai incercat si sa reinstalez playerii, codecurile, am verificat sa vad daca este o problema de suprasolicitare CPU, Nu este. Problema a aparut acum cateva zile.

Inafara de redeschiderea aplicatiei, am mai gasit ca solutie altceva, daca pun pauza la player fix cand incep problemele, si il las asa cateva secunde (maxim 5) isi revine.

Repet, nu e o problema de suprasolicitare PC, nici de supraincalzire (27'C procesor, 40'C placa video)

Răspuns Câştigător
| Andrei12012 a răspuns:

Poate e de la placa audio si/sau video

4 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Daca atunci cand ai instalat prima data BS-playerul ai umblat in setari si ai modificat pe acolo pe la rendere ceva, poti tu sa dezinstalezi de cate ori vrei, setarile raman memorate.Trebuie sa-l stergi definitiv din comp ca si cum ar nu ar fi fost instalat niciodat, apoi incerci o reinstalare, sau poti sa te duci la setari si sa-i dai un defaul desi ma indoiesc ca va mai functiona asta!

| alexgogo a răspuns:

Reinstall de driver la placa video, eventual uite-te daca ai vreun condensator pocnit sau umflat. verifica si memoria video, sa nu fie vreo problema.

| matrixismyname explică:

Posibil, insa asta n-ar insemna sa afecteze global? Eu am o problema per aplicatie... nu globala.

| matrixismyname explică:

@alexgogo am facut deja asta.