| anonim_4396 a întrebat:

De imi curge sange din vagin?

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pentru ca organismul tau este de acum pregatit sa creasca un copil. Acel sange care curge cand "esti la menstruatie" este de fapt mucoasa uterina care ar fi hranit fatul in cazul in care ovulul ar fi fost fecundat. Organismul femei elimina in fiecare luna un ovul... Pe care il creste cam jumatate de luna... Acest ovul daca este fecundat se fixeaza pe uter si apare o sarcina. Un embrion... care se va hrani prin mucoasa uterina. In cazul in care acest ovul nu este fecundat, acea mucoasa va fi eliminata de organismul tau, intrucat nu foloseste la nimic (adica la hranirea/cresterea embrionului).

| Puiutz a răspuns:

Ti-a venit menstruatia? ca daca nu.inseamna ca aia ehappy
Iar daca nu.eu spun sa consultzi medicul. ca nu e bine:-s.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Probabil ti-a venit menstruatia?
daca nu...inseamna ca trebuie sa mergi repejor la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ti-a venit ciclul. daca totusi tine mai mult de 3 zile, mergi la medic, sau daca te simti rau, mergi de pe acum happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce imi curge sange din vagin la a doua partida de sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil sa iti fi venit menstruatia, sau daca nu(sper ca ai mai mult de 18 ani)inseamna ca esti o, ...virgina...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca te-ai **** prea mult