| ninaelenadobrev a întrebat:

De multe ori am deja-vu si dupa aia ma doare capul ca si cum m-ar fi lovit cineva cum bolovan, visez si dupa aia se intampla ce visez, am vise in care zbor inseamna ca sunt clarvazatoare?

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Nu!

Nu esti clarvazatoare, esti doar mai concentrata in vise.
Si eu am deja-vu-uri foarte dese, insa capul nu ma doare decat daca sunt foarte multe in aceiasi perioada de timp(cateva ore) si am o senzatie nasoala.

Visul, dupa cum stii este legat de realitate. O persoana inteleapta mi-a spus ca are legatura cu undele si in mod normal visand poti vedea clar ceea ce vei face maine, insa multe amanunte se pierd pe drum, pana sa le percepi. Perosanele care sunt mai concentrate decat altele pot sa intelega cate ceva din vise, si pot vedea partial ce se va intampla a doua zi. Insa daca persoanele sunt concentrate complet pot percepe tot visul si il pot interpreta corect in asa fel in cat sa vada tot ce se va intmpla a doua zi. Sunt rare persoanele de genul asta, cele care au o concentrare deplina, si acestia sunt acei 'clarvazatori'.

Daca vei reusi sa te obisnuiesti cu deja-vu-urile si sa le interpretezi cum trebuie nu te va mai durea capul. Si, ti-am zis, si eu le am foarte des si este perfect normal, toata lumea le are mai mult sau mai putin, isi dau seama mai mult sau mai putin. Asta nu inseamna ca esti nebuna sau clarvazatoare.

Multa bafta.