| Raresluoamihaai a întrebat:

De obicei cand ma plictisesc desenez cu markere dar nu am idei. Imi puteti da cateva idei cu ce sa desenez?

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Gasesti pe Instagram destui artisti care lucreaza cu markere, trebuie doar sa pui tagurile potrivite. Ai putea incerca sa desenezi obiecte care iti plac tie, sau sa transpui o anumita stare desenand la intamplare cu anumite culori.

Iti recomand sa cauti si markere refolosibile sau chiar markere care se pot umple cu apa.Am avut asa, puneam cerneala sau propriile culori si era genial, fiindca ma puteam juca cu grafica, sa fie ceva mai tare, cu tonuri neutre sau sa iasa laviu colorat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca desene 3D. happy
https://webneel.com/3d-drawings-pencil-art

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Prea putine din desenele din imagine sunt realizate cu markere, si chiar si atunci e un mix intre acestea plus creion grafit/colorat.