| Cristian226 a întrebat:

De unde credeți ca se naște aroganta la oameni? Credeți ca este ceva genetic sau se naște din întâmplări, experiente, cercul de prieteni? Adică de ce unii oameni cu bani sunt modești și nu sunt aroganți pe când alții la fel ca ei sunt enervant de aroganți? Sau și oamenii în general de ce unii se lauda cu ce fac, vor sa iasă în evidenta iar alții nu fac asta?

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

In multe cazuri pleaca de la parintii lor care sunt la fel de aroganti ca si ei.

| RAY a răspuns:

De multe ori asta e cea mai buna arma sa spun asa,decat sa te streseza toti tampiti,petrece timpul cu tine,fa totul doat pentru tine,iubeste pe cel care te iubește,nu vorbi fara sa gandesti,nu fii arogant nici cu o musca dar fii arogant fata de prosti,fii egoist,urmareste mereu cum te poti folosi de oameni si alege-l pe cel care vezi ca te respecta, daca faci o greseala, nu te victimiza, invata din trecut provoacate mereu sa iesi din zona de confort, iubeste cu patima, cu toti suferim, moartea este o eliberare nu o suferinta