| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o clasa plina de copii cu fite, cu bani si intotdeauna au senzatia ca pot face ce vor din cei care sunt mai modesti. Eu am o gasca formata din oameni simpli, normali iar acei colegi cu nasu pe sus mereu se iau de noi chiar daca noi nici nu-i bagam in seama, ne vedem de viata noastra iar chestia asta ma enerveaza mult. Nu stiu cum sa mai reactionez ca sa fie bine. Am incercat sa ii fac sa inteleaga ca vrem sa fim prieteni sau daca nu macar buni colegi iar ei nu concep asa ceva: ei, spuma clasei, sa se incurce cu noi? Ce parere aveti, cum ar trebui sa procedez cu oamenii astia? Sunt prea insistenti, mereu ne urmaresc cu ce ne imbracam, ce muzica ascultam, ce facem si asta e enervant. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| BicolorBell;x a răspuns:

@Alina, ingnora'ti voi!
Tu si gasca ta sunteti niste persoane de admirat, din punctul meu de vedere!
Si ceilalti de care ai spus, copii aia care ii idolatrizeaza, ar face bine sa deschida ochii si sa vada ca aia isi bat joc de ei!
Daca vrei un sfat si ai avea curajul sa le sp urmatorul lucru, poate ai putea schimba ceva.
Spune'le ca in viata nici o persoana nu trebuie sa fie idealul alteia.Trebuie sa gasesti in tine propriul tau ideal si sa nu te las mai prejos decat aia.
Si daca nu... Just Fun! Radeti si voi de ei asa cum rad si ei de voi.Sigur nu's persoane perfecte. Facti'le o farsa sau ceva de genu... un lucru cu care sa va tina minte si sa stie ca nu trebuie sa va trateze de sus. Daca nu au inteles cu binele, fa'i sa inteleaga cu,, forta" daca pot sp asa.
Si daca nu vrei sa faci nmq din ce ti'am sp, stai cu gasca ta si distrati'va fara sa va pese de non-valorile societatii.
Spune'le ca daca se mai iau de voi vin eu la ei si ii batlaughinghee hee

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ignora-i.Cainii care latra nu muscahappy

| Bacemi a răspuns:

Am patit si eu astfel de discriminari. De multe ori nu merge sa ii ignori. Daca le raspunzi nu castigi nimic oricum. Important este sa te bucuri ca poti avea prieteni adevarati. Incearca sa le arati ca nu iti pasa. Fii sigur ca datorita acestui caracter al lor oricat de uniti sunt se vor certa intre ei de multe ori. Cred ca in grupul vostru sunteti mult mai uniti. Stiu ca de multe ori suferi datorita unor vorbe spuse cu o extraordinar de mare usurinta. Se intampla. Important este ca nu sunteti pe cont propriu. Sunteti un grup. Canalizati aceste resentimente in energie pentru a face impreuna ceva si a va simti bine.

| unione a răspuns:

Alina, daca raman fara bani peste noapte, iti spun eu ca nu stiu sa mearga nici cu liftul happy

| Atotstiutorul a răspuns:

Din ce ai spus tu nu cred ca sunt oamenii cu bani, oamenii cu bani adevarati nu stau sa te urmareasca pe tine cu te imbraci sau ce muzica ascuti tu, ei lanseaza moda si dau tonul muzicii.

| Alina_9354 a răspuns:

Chestia e ca noi suntem in minoritate ca o alta parte a clasei sunt,, pupincuristi,, cum se spune, le place sa stea dupa fundul lor sa-i idolatrizeze(oameni fara caracter)! Ei sunt in total 20 iar noi 10... e cam greu sa fie ei cei marginalizati...

| BicolorBell;x a răspuns:

Hey, buna! Te inteleg... oarecum...
Stii ce? Cu ce te ridica pe tine faptul ca niste copii retardati te apreciaza sau nu? Pana la urma urmei, tu ai prieteni si stii sa iti traiseti viata! Ignora'i! sa vezi ca incetul cu incetul o sa fie ei cei marginalizati din cauza ca nu stiu sa se comporte.In viata nu conteaza doar bani, mai exista si valorile morale ca conteaza mai mult ca orice.nu te lasa mai prejos de ei! ei sunt doar niste copii care au avut,, norocul" ca tati este nu stiu ce impreasar sau director... te rog, astia sunt niste presoane care nu vor valora niciodata ceea ce au! Fii mandra ca stii sa te porti in societate si ca nu esti ca ei!

Răspuns utilizator avertizat
| kanajambe a răspuns:

Am iesit din INTREBARI RECENTE si ti-am cautat de am innebunit intrebarea ca e una interesanta, cel putin pentru mine.
lasa-mi id-ul tau intr-un mesaj si o sa iti explic mai multe :*
ar fi multe de explicat dar pe TPU e cam plictisitor sa citestihappy
PASTE FERICIT!

| axelmatei a răspuns:

Traim prea mult cu impresia ca oare ce o zice Pisti a lu Marie daca facem una sau alta

| funkyemostar a răspuns:

Eu zic sa le spui parintzilor... cunosk o poveste asemanatoare. a doamnei mele de religie... daca le spui parintzilor sa vina la scoala, sigur se rezolva 100%winking