| anonim_4396 a întrebat:

De unde isi permit unii sa dea cateva zeci de milioane pe o pereche de adidasi sau sunt fake-uri cam toate?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Despre ce sute de euro vorbesti? Papuci de sute de euro care is aia, sau ce pantofi sport ai vazut tu de sute de euro? Eu pantofi spofrt asa mai scumpi am vazut, dar si am Nike care costa 160$, mai scumpi ca astia la Nike de exemplu nu sunt, cel putin eu nu am vazut in magazine mai scumpi.

Ce adidasi ai vazut tu costa sute de milioane de euro laughing sute de euro ce zici

| oglindasultanului a răspuns:

Cred ca exagerezi, cum nu stiu eu de asemenea preturi. Romanii da isi permit sa traiasca in lux/puf, desi tara este deghziata in "saraci" de catre conducatorii ei, pentru a fi scutiti de obligatia de a oferi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unii dispun de sume mari obtinute ori din munca proprie ori de la parinti sau din alte mijloace mai puțin legale, deci isi permit sa-si cumpere haine si incaltaminte originala, de calitate.
Altii isi cumpara fake-uri ca sa impresioneze, sa dea impresia ca au banii si sa pacaleasca pe cei naivi care nu stiu sa deosebeasca hainele/incaltamintea originale/a de cele/cea fake.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oare merita sute de euro pe o pereche de papuci?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

100% nu!

| SimonaBubu a răspuns:

Nu sunt fake-uri dar oamenii de genul sunt rupți de foame. Daca le intri în casa cred ca nu are nici lenjerie pe pat, ai prins ideea? Vor sa para ca au ceva dar de fapt n-au nimic.