| Anuseabusea a întrebat:

De ziua mea am visat ca un sobolan mare si gri inchis, s-a ridicat in 2 labute si m-a muscat de deget iar dupa a cazut mort rămânând saliva pe mana.
Ce poate semnifica acest vis?

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu semnifica nimic. Uneori visăm lucruri dubioase. Nu le lua în seama.

| LordCristobal a răspuns:

Te poti uita in dictionarul de vise sa vezi ce inseamna sobolan in vis.
Dar de regula e bine sa nu bagi in seama visele.
Visele pot fi provocate de anxietate, griji, stres sau de o pozitie inconfortabila in somn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o emotie, si aia e ceea ce conteaza si poate fi pusa in contextul vietii reale

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Asta e din dicționarul de vise : Dacă visezi că un șobolan te mușcă, e un semn bun. Înseamnă că vei avea succes cu ceea ce ți-ai propus.
Dar ce știu de la bunica mea, este ca, atunci când visezi șobolan o sa ai un copil (ori o persoana din familie).