| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Am visat joi seara ca eram in curtea scoli cu o colega...si stiti toti ca e pietris.sau cum se zice si ne am asezat jos.asa eu vazusem o gaura.adica pietrisu ala era spart si am tras de aia.si era pamant inauntru dar erau niste oua acolo oua mici. care semanau cu niste perle si ii zic eu prieteni mele uite niste perle. o iau in mana si o pun la loc.acele oua erau de sarpe.si cand m-am ridicat ca sa ma duc ca o striga cineva pe prietena mea sarpele respectiv ma muscat de mijloc si am cazut pe joc. dupa ce ma muscat sarpele am fugit am reusit sa ies din curtea scoli sarpele ma tot alerga si la un moment dat au aparut si inca 3 colege de ale mele nu stiu de unde au aprut si ele... oricum imi este foarte frica.stiu ca sarpe inseamna ca ai un dusman. dar acum poate sa insemne si altceva ajutati-ma va rog sunt foarte speriata.nu stiu ce se intampla cu mine.ma simt foarte ciudat de la un timp p. s am 13 ani

3 răspunsuri:
| emonika98 a răspuns:

Sarpele simbolizeaza mandria si tradarea. Fie cineva iti va insela increderea, te va minti sau iti va ascunde ceva, fie face o fapta la care nu te astepti si prin care te dezamageste. Se mai spune ca daca ai visat un sarpe, ziua urmatoare va bate puternic vantul sau va fi seceta.
asta inseamna

Răspuns utilizator avertizat