| Raluca551 a întrebat:

Anul trecut am fost foarte buna la matematica, am fost la olimpiada, am ajuns media 10 etc., dar anul asta am program de dupa amiaza si am foarte multe activitati extrascolare si nu am timp (nici chef) sa invat, iar faza e ca toata lumea ma preseaza sa fiu ca anul trecut. Pana acum am folosit scuza ca sunt la inceputul anului si trebuie sa ma obisnuiesc...dar deja suntem in noiembrie

1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Renunti la activitatile extrascolare si iti refaci programul. Cu scoala de dupa amiaza, timpul e redus. In plus, seara esti deja obosita si nu mai ai chef sa inveti.