| pumpkinky a întrebat:

Deci in 2016 m-am mutat cu chirie cand era valabila si obligatorie depunerea contractului de inchiriere de catre proprietar la anaf, acum o luna cand m-am mutat m-a pus sa semnez o foaie ca am parasit apartamentul care cica sa o inmane la anaf cum ca s-a incetat perioada de inchiriere
Eu din ce am citit de anul trecut din mai proprietarii nu mai sunt obligati sa depuna la ANAF contractul de inchiriere decat declaratia 220 (ca incaseaza venituri). Oare nu trebuia sa semnez nimic?

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Dacă a depus la anaf contractul de inchiriere era normal să semnezi o dată ce te-ai mutat.