| andreeamarasabina a întrebat:

DECI INTREBAREA ASTA MERITA CITITA! hei deci sunt singura acasa o saptamana si ieri am chemat o clega pe la mine sa doarma cand a venit am mancat ne-am uitat la tv si cand sa ne bagam in bat mi-a spus ca a vazut o silueta alba pe banca [p.s am un pat de 2 persoane si deasupra lui am fereastra care da in curtea din spate unde avem banca] eu nu am crezut-o si am facut patul si ne-am bagat in pat pe la 12 noaptea a incept sa se auda tt felul de sunete in curtea din spate ia apoi peste 10 minute cam asa a inceput sa se auda zgomote din baie dusul cel putin mie mi-a sunat a dus

asa pe la 3-4 m-am trezit nu mai puteam sa dorm ma manca, capul ingrozitor sa nu radeti ca nu am paduchi asa si m-am dus sa ma spal pe cap ce vrei daca nu puteam dormi mama si cand m-am ridicat in pat creeatura ai ca nu stiu ce e statea pe banca era o silueta alba banca e pozitionata cu spatele la gam si nu am putut sa i vad fata deci vreo 20 de minute am ramas pietrificataa! deci asta va poate confirma prietena mea ca s-a trezit si s-a uitat la mine cum stateam nemiscata pur si simplu nu puteam sa ma mai misc de frica!

de felul meu nu sunt fricoasa asa mi-am loat papucii si halatul si am fost afara cu o lanterna dar nu m-am dus pana la banca am stat pitita dupa coltul casei si aia nu mai era acolo! doamne a fost ciudat rau api am fost am facut un dus nu am mai adrmit mentionez ca am sunat-o pe mama a dua zi dimineata dar a spus ca derilez eu ca nu exista asa ceva cu tate ca inainte sa ne mutam avusese loc un incendiu dar dupa cate am inteles nu era nimeni acasa voi ce ziceti?

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cred ca, in toata povestea aia lunga si incurcata, ai uitat sa spui despre filmul la care v-ati uitat inainte de culcare.
Morala: filmele dauneaza grav sanatatii unora.

| MarianWLF a răspuns:

Stiu multe lucruri in domeniul paranormal, fenomenul se numeste poltergeist si consta in aparitia siluetelor, voci, mutarea lucrurilor.
Daca se mi intampla sa o vezi rezista tentatiei de a o privii baga la capnu o privii mai ales in ochi iar daca simti ca e in casa stiu o sa iti fie frica dar trebuie sa gandesti pozitiv sa-ti spui in gand ceva de genul asta e casa mea asa ca, chair daca sunt speriata nu inseamna ca nu pot riposta nu ma poti alunga. Ele isi iau energia din emotile noastre de multe ori ca sa isi poata face prezenta observata mai ales din frica noastra deci incearca sa te linistesti nu te poate atinge decat daca este un demon dar sunt sanse de 1% ca un om sa intalneasca unul in toata viata lui deci nu e cazul.
P.S-daca se mai intampla ceva paranormal anunta-ma si pe mine te rog trimit cerere de prietenie acum.

| Zabbyel a răspuns:

Multe lucruri ciudate neexplicabile se-ntampla pe lumea asta.in astfel de cazuri fi discreta si ai grija sa nu ajungi la doctor aia o sa zica sigur ca esti nebuna... o sa te indoape cu medicamente inutile.lasa teama ca ce ai vazut tu n-are cum sa te atinga sau sa-ti faca vreun rau.pur si simplu ignor-owinking

| LostInBubble a răspuns:

Poate ai visat, sau atunci cand ti-a spus prietena ta ca vede vreo silueta ai inceput sa simti teama, si din cauza fricii ai inceput sa-ti imaginezi ceva.

| IzabellaVanessa a răspuns:

Nu am avut crajul sa iti citesc toata povestea.dar in cazurile astea. vorbeste cu parintii tai si cel mai bine ar fi sa chemati un preot si sa faceti o agheazma casei E cel mai bine asa

Răspuns utilizator avertizat
| Pisicutaaaa a răspuns:

Uuu. Straniu! x_x

| IsJustMe007 a răspuns:

Exista multe lucruri supra-naturale si crede-mă, te cred si nu zic ca ești nebuna si vezi cum faci sa nu te ducă ai tai la spital la nebunistraight face eu zic sa umblii mereu cu o cruciulita sfintita la tine si sa te rogi in fiecare seara.

| axwell15 a răspuns:

Poate era taicatu. se caca.

| andreeamarasabina explică (pentru axwell15):

Tu te bagi in seama sa nu mori? stiu ca tu crezi ca daca ai dat raspunsul asta ceilalti vor face pe ei de ras nu e asawinking

| axwell15 a răspuns (pentru andreeamarasabina):

Ma bag in seama pentru ca vad prea multe aberatii si mult, mult prea multa prostie pe aici happy ceilalti nu vor face pe ei de ras.vor face pe tine! asa ca asa ca SHOT YOURSELF crazy pussy kiss

| andreeamarasabina explică (pentru axwell15):

Asculta nu am nevoie sa ma judeci tu eu stiu ce am trait

| RoByWaR a răspuns:

Cel mai bine e sa nu crezi in asa ceva si chiar cand vezi asa ceva te faci ca nu vezi sau te culciwinking