| Spintecatorul a întrebat:

Deci iubesc melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=70TRtyXlnYI :X:X:X nu stiu de ce :)). Cu ce program pot sa fac si eu ceva asemanator? Am un microfon philips care a fost 60 lei, deci claritatea sunetuului zic eu ca este acceptabila. Ce recomandati? (cel mai bun program primeste fundita).

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu înţeleg ce vă place la melodia aceea, dar - mă rog - gusturile nu se discută. Piesa aceea e considerată hip-hop? Dacă da, atunci poţi să faci şi tu una folosind FL (fruity loops) sau eJay. Cam astea sunt folosite de hip-hop-eri care îşi fac negative/piese. Microfonul pe care zici că îl ai nu mi se pare aşa de scump/bun. Vezi tu ce poţi face cu el.
Dacă vrei să te apuci să faci hip-hop şi să fii bun îţi sugerez să faci nişte exerciţii de dicţie şi să înveţi cum să îţi controlezi respiraţia astfel încât să nu se audă aiurea când zici/cânţi (cum se aude în unele piese de la biţă când trage aer în piept). Şi învaţă să zici versurile pe ritm.

6 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu ce ai putea facehappy Insa iti zic doar atat big grin
Si eu adorrrr mel astalove strucklove strucklove struck

| georgiana a răspuns:

O am eu, da-mi un msg cu id tau.

| georgiana a răspuns:

George I feat Shaaman and DOra - Ca 2 copii
http://www.fisierulmeu.ro/......i-mp3.html

| Spintecatorul explică:

Nu vreau sa fac clip laughing. Melodia!

| *Baby* a răspuns:

Zici ca este maneaa! E inacceptabila.

| symo_2617 a răspuns:

Foarte fine clipulove struck pai eu zic ca poti cu Photo Scape