| ZxPoox a întrebat:

Deci o intrebare tot nu-mi da pace: Cn a fost mai intai? Oul sau gaina?batting eyelashes)

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu e important cine a fost primul, ci cum a aparut.Asta e intrebarea de 100. 000 de cocoseiwinking

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Hai sa iti raspund putin mai ciudat la intrebarea asta dar in acelasi timp logic cat de cat. Tu cand te intrebi asta pe ce rationament mergi? Ca gaina nu putea fi fara ou si oul fara gaina? Hai ca oul putea fi cu gaina doar dar gaina putea fi fara cocos la o adica? Sau vaca putea fi fara vitel.Sau orice putea fi fara altceva din care sa fie?laughing E amuzant oarecum dar cam pe acolo intra si intrebarea ta.Mergand pe rationamentul asta prima data a fost gaina si oul dupa cocosul si tot asa pana in zilele noastrehappyBafta!

| Ronnix a răspuns:

Dumnezeu putea sa faca mai intai fie oul, fie gaina. Problema e ca, daca facea oul mai intai, trebuia sa mai stea chiar El sa-l cloceasca, asa ca a hotarat sa faca gaina mai intai. Numai ca, gaina aceea trebuia sa faca oua, ce trebuiau sa fie fecundate, asa ca, inaintea gainii a facut cocosul, iar gaina a facut-o dintr-o coasta de-a cocosului. Problema este ca cocosul, ca sa fecundeze ouale gainii, trebuia sa aiba el insusi oua, asa ca, inaintea gainii, Dumnezeu a facut ouale cocosului!
Concluzia poti sa o tragi si singura!

| Vizitiul a răspuns:

Din punct de vedere stiintific a fost oul. Daca e sa ne luam dupa biblie, a fost oul. Ti-am spus totul, dar totusi nimichee hee.

| clauss a răspuns:

Si nu o sa afli niciodata raspunsul pentru ca nimeni nu stie cu precizie si o sa se puna intrebarea asta inca 100 de ani de acum incolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu a creat totul... copaci, plante, fori si ANIMALE. Deci dumnezeu nu a creat oua a creat animale.Prima creata a fost gaina.