| Fcsb_CkAta_Lin_1996 a întrebat:

Marea Intrebare... Ce a Fost mai intai Oul Sau gaina? thinking

4 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Eu zic gaina. Daca era oul nu avea cine sa-l cloceasca si nu mai aparea gaina/puiul laughing

| doreal a răspuns:

Niciuna, eu cred ca Dumnezeu a facut prima data gaina si un cocos, la fiecare cate o pereche si dupa aceea s-au inmultit, daca o luam asa, ce a fost mai intai omul sau bebele? Asa cred eu, fiecare cu parerea lui.

| doreal a răspuns (pentru doreal):

Deci, gaina.

| Carmen100 a răspuns:

Mai intai au fost niste celule microscopice (euglena verde mai exact) care au evoluat si au luat nastere niste pestisori, apoi niste broaste, niste crocodili ( adica amfibieni) carora le'au crescut pene si s'au transformat in pasari (adica gaini)
Trage tu concluzia laughing