| mariuschakra12 a întrebat:

Deci părinții mei m-au obligat să mă angajez la Penny Market, eu cum nu îmi place munca grea după o lună am plecat dar am fost umilit de varul meu care e ceva sef sau nu se știe exact ce e pe motiv că i-am spart niste sticle de vin și mai bine le-ar fi băut. Cine credeți că e principalul vinovat, vărul meu că m-a umilit? Părinții că m-au obligat? Sau eu că nu îmi place munca?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns:

Tu nu esti vinovat ca nu-ti place munca, ca aia nu depinde de tine, asta iti este felul, asa cum altii nu pot sta daca nu muncesc.
Sunt de vina amandoi, si parintii tai si varul.

In mod normal trebuie sa termini scoala si apoi sa-ti iei o munca ca lumea cum iti convine.
Copilu trebuie doar sa invete pana termina facultatea, NU sa-si piarda timpul, sa se streseze cu munca.
Pana atunci e datoria parintilor sa se ocupe de bani.

| Mosotti a răspuns (pentru AMATTO):

E adolescent, nu a terminat scoala, nu era normal sa fie obligat de parinti, si nu era normal nici ca varu sa se poarte urat, iar faptul ca nu-i place munca, nu e problema, asta e fel de a fi, nu controlezi tu.

Pana termina fac, trebuie sa invete ca si asa cartea e grea si ocupa mult timp, in rest, sa se relaxeze, care timp pana la 70 ani sa tot munceasca, de atata graba?
Sa invete, sa-ti faca o meserie care doreste, nu asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mariuschakra12):

Pai tocmai, iti place munca cu capul, invata, si dupa facultate ai sa ai un job asa, nu ai nevoie sa muncesti acum, tu trebuie sa te ocupi de doua chestii, carte si distractie, atat, nimic mai mult.
Si parintii tai trebuiau sa stie asta.
Normal ca-s parintii de vina, nu trimiti omu la munca si la o munca nasoala pana nu termina scoala, ca si asa invatatul e mult si greu.

Din contra, daca iti pierzi timpul cu munca, iti ia din timpul si performanta la invatatura, si e f rau asta.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

Tocmai dăduseși nu'ș ce ~alert~ și imi pare că tu nu prea te adaptezi

pese - că tot nu ne vede nimeni, câți anișori ai?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru Mosotti):

" Mosotti a răspuns (pentru AMATTO): E adolescent..."

o fi dar e și bădăran, uite:

" mariuschakra12 explică (pentru AMATTO): Taci dracu din gura"

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru mariuschakra12):

"mariuschakra12 explică (pentru AMATTO): Taci dracu din gura"

știu și eu...o fi asta o glumă?

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru sierra1):

Nu are legatura ca e adolescent cu cealalta treaba.

| sierra1 a răspuns (pentru mariuschakra12):

Răspunzi la intrebare cu altă intrebare, excelent ce bine comunicăm!

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru mariuschakra12):

Da' dă-i nainte șefu'!