| mariuschakra12 a întrebat:

Deci părinții mei m-au obligat să mă angajez la Penny Market, eu cum nu îmi place munca grea după o lună am plecat dar am fost umilit de varul meu care e ceva sef sau nu se știe exact ce e pe motiv că i-am spart niste sticle de vin și mai bine le-ar fi băut. Cine credeți că e principalul vinovat, vărul meu că m-a umilit? Părinții că m-au obligat? Sau eu că nu îmi place munca?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tocmai dăduseși nu'ș ce ~alert~ și imi pare că tu nu prea te adaptezi

pese - că tot nu ne vede nimeni, câți anișori ai?

| Mosotti a răspuns:

Tu nu esti vinovat ca nu-ti place munca, ca aia nu depinde de tine, asta iti este felul, asa cum altii nu pot sta daca nu muncesc.
Sunt de vina amandoi, si parintii tai si varul.

In mod normal trebuie sa termini scoala si apoi sa-ti iei o munca ca lumea cum iti convine.
Copilu trebuie doar sa invete pana termina facultatea, NU sa-si piarda timpul, sa se streseze cu munca.
Pana atunci e datoria parintilor sa se ocupe de bani.