| andreieftenie42 a întrebat:

Deci sa zicem ca tu ai depresie, ok, lucrezi 8 h la un job si la jobul ala din 8 h lucrezi doar 4 h, vii acasa dupa faci 2-3 activitati placute dar nu ai bani sa iti permiti sa faci n chestii placute, cum poti sa nu te "gandesti" la depresie daca jobul nu necesita asa mult efort? si daca lipsa de bani te impinge sa nu ai activitati multe placute?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Bucura-te ca ai o munca usoara si ai mai mult timp de relaxare. Se poate trai bine si cu bani putini.
Cand esti singur gandeste-te la tine! Doar la tine! Simte-te bine facand ce-ti place!

| andreieftenie42 explică (pentru Lioana):

Se poate trai bine si cu bani putini, de acord, depinde de la om la om, eu unul pot ca am activitati si fara bani prea multi.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu lucram de la 7 dimineața până la 9 seara, deci 14 ore fără oprire.

| andreieftenie42 explică (pentru anonim_4396):

Va cred, dar pe ce perioada? eu zic ca e imposibil sa faci asta timp de 20 ani, 14h zilnic fara oprire, intelegi pe perioada de 1-2 -3 ani dar nu 20 ani, 20 ani fara oprire 14 h zilnic, nu te du i si tu la wc deloc, copilul il faci la job laughing?

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreieftenie42):

Cam 3 zile pe săptămână, era loc de muncă în timpul liber.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreieftenie42):

10 ani am făcut asta între 30 și 40 de ani.

| andreieftenie42 explică (pentru anonim_4396):

Eh 3 zile pe saptamana e ok sa lucrezi 14h fara incetare, e foarte ok, dar nu 20 ani zilnic 14 h mereu.

| andreieftenie42 explică (pentru anonim_4396):

Pai da e ok 3 zile a 14h e program ok bine nu e nici usor dar nici imposibil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreieftenie42):

Nevasta câștiga de minim 7 ori mai mult decât mine.