| ServetelUmeed3 a întrebat:

Daca ai activitati care iti plac si necesita bani, sanatatea o ai si mai ai si casa de ce ai avea nevooe de bani? Da o suma mare ca sa nu mai ai stres dar poti compensa lipsa banilor prin autocontrol.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoei de bani ca sa traiesti frumos si bine, ca sa calatoresti, ca sa iesi in lume, ca sa te distrezi, ca sa iti cumperi haine, macare, ca sa-ti cumperi tot ce-ti doresti.

Prin autocontrol nu compensezi lipsa banilor!
ca la un moment dat tot trebuie sa manaci, sa-ti platesti facturile sa-ti cumperi haine si indiferent cat auto-control ai, daca nu ai bani suficienti sa le platesti, mori de foame!

| Hammurabi a răspuns:

Știu eu dacă merge?
Am încercat să compensez plata facturii la gaze, la curent, la internet, prim autocontrol.
Să fiu albastru dacă a mers. laughing

| suntserios a răspuns (pentru Hammurabi):

Sa vezi ce autocontrol aveam eu pe mine la supermarket, da aia nu și nu că pâine trebuie plătită.